logo

Nazywam się Robert Chmielewski, przygodę z fotografią zacząłem dosyć późno, gdzieś w okolicy kolejnej wycieczki do USA i wiążących się z nią pierwszych poważniej zarobionych pieniędzy, pozwalających nabyć aparat cyfrowy klasy standard.
W czasach wczesnej młodości, zawsze tak wychodziło, że wybierałem wszelką formę aktywności fizycznej - co przejawia się teraz zachowaniem typu: "damy rade, sprawdźmy co jest za następnym wzgórzem".
Mimo podejrzewanego daltonizmu - jak się człowiek uprze - to i fotografią może zrobić swoje hobby. Z uwagi na to, w razie jakichkolwiek problemów z moimi kolorami - uprasza się odwiedzających o:

Zainteresowanie fotografią wyrosło na gruncie moich wycieczek - raz bliższych raz dalszych, chęci ich utrwalenia na czymś bardziej materialnym niż tylko we własnej pamięci (jak wiadomo z wiekiem coraz bardziej zawodnej) oraz chęci podzielenia się nimi w szerszym gronie.
Sprzęt jakim posługuję się w chwili obecnej to, Canon 20D i parę szkieł wraz z filtrami, choć niektóre prezentowane zdjęcia pamiętają jeszcze czasy jego poprzedników Canona S1 oraz mojego pierwszego „pstrykacza” Sony FS717.
Przygodę z aparatem traktuję ciągle jako formę dobrej zabawy, choć rozumiem także jej uciążliwość dla współuczestników moich wypraw. Staram się godzić wczesne wstawanie, związane z chęcią uchwycenia jak najlepszych warunków foto z zabawą do późna i związanym z nią brakiem snu.
W chwili obecnej zajęty realizacją projektu pierwszej dłuższej (ponad 4 miesięcznej) wyprawy do południowo wschodniej Azji oraz wschodniej Australii.

Prezentowane prace opieram na założeniu jak najmniejszej ingerencji programów graficznych, choć zaczynam poznawać ich możliwości i coraz chętniej bawić się nimi, służą mi jak na razie jedynie jako pomoc graficzna przy budowie stron i wsparcie przy optymizacji fotografii. W razie akceptacji i pozytywnego odbioru obiecuje kontynuacje i rozbudowę galerii. :D

podpis